„Poradíš, co číst?“ „A co čteš ty?“

Jeden z nejčastějších dotazů, co dostávám.
Tady sdílím pár nesmírně důležitých knih, které mně změnily život (a stěhují se vždy se mnou) plus pár novinek, které čtu a budu číst tento podzim.
P.S. Drtivou většinu knih si kupuji. Přečtu je, navnímám, začlením do mé praxe a pak je daruji. Nehromadím tak „věci“ a knihy zase poslouží druhým.

1. Mé první knihy osobního rozvoje, které mně začaly měnit život a začala jsem chápat, jak moc můžeme změnit my sami. Naším myšlením a přístupem. V těchto knihách jsem se naučila „Zákonu přitažlivosti“ a umění si vizualizovat své sny.
Našla jsem tehdy svého manžela a rozhodla se jít na dráhu podnikatele a opustila korporátní svět.
Děkuji Earl Nightingale, Napoleon Hill a Rhonda Byrne!! Díky navždy!

2. Tady začala má cesta mindfulness. John Kabat-Zinn je „otec“ všímavosti a definoval mindfulness v novodobém pojetí, přizpůsobenou pro moderní svět. Doporučuji začít tou menší, jednodušší „Uvědomujte si přítomnost“. Ta bichle „pohroma“ je dost hutná a učebnicová.
No a Dalajlama mně zase ukázal cestu k vnitřnímu štěstí. Ke klidu a spokojenosti v přítomnosti. V tom, co právě prožíváme. Naučil mě přijímat vše, co se nám děje. Více totiž záleží na naší reakci na danou situaci. Jak k tomu přistoupíme. A tak si tvořit náš život dle svého.

3. Thich Nhat Hanh je vietnamský mnich, který vykročil ze dveří kláštera, aby předával mindfulness, cesty k osobní spokojenosti a umění jak najít životní naplnění široké veřejnosti.
Je mně inspirací jeho praktický přístup, jednoduché a efektní techniky pro naši každodennost. Protože to, co hledáme, už máme!!! Je potřeba to jen kultivovat, správně o tom přemýšlet a naladit se na tvorbu a bytí.
A rozdávat dál….

4. Tyto mé stálice mně pomohly vytvořit můj pracovní obsah pro Happier by Vera. Jak štěstí, radost a laskavé naplnění zakomponovat prakticky, možná až realisticky do života v soukromí i v práci. Jak tu spokojenost vlastně začít „budovat“, jak si za ní stát, jak ji dát na piedestál důležitosti.
Delivering Happiness – případové studie „šťastné“ firmy Zappos je úžasný příklad, jak šéfové a majitelé firem mohou podpořit spokojenost svých zaměstnanců.

5. A zde moje novinky, na které se těším. Dovezla jsem si je letos z Ameriky, z knihkupectví Stanfordské univerzity.
Ty dvě knihy napravo mně potvrzují, že můj styl práce a předávání praktických dovedností pro práci na našem štěstí v záplavě každodenna, je efektní a čím dál více aplikovaný.
Knihy nalevo jsou více teoretické, analytické, podpořeny výzkumem a uspokojí racionální mozky, které potřebují vědecká fakta, že „TO“ funguje.
P.S. Krásná obálka knihy Calm: Calm the mind, change the world.

A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ:

6. „The Little Book of Nothing and Everything“ – malá kniha o ničem a o všem. Tak ji nazval můj manžel. A je to pravda. Nic nového se v této nejslavnější knížce o Hygge nedočtete. Ale přes to zde jde o uvědomění, jak obyčejné věci, aktivity a lidé kolem nás tvoří tu naši pohodu, štěstí, klid a radost.
Meik Wiking povznesl na piedestál důležitosti pro naše štěstí a pohodu ty nejobyčejnější věci v životě, na které tak často zapomínáme. Cítit se „hygge“ můžeme kdykoliv a kdekoliv, jen si to musíme dovolit, uvědomit, prožít a užít.
Díky vikingu!

Přeji vám pohodové podzimní dny. Nejlépe s knížkou v ruce. Vypněte mobily, televize a svou hlučnou mysl. Ponořte se do knížky ve svém „hygge“ koutku doma, nebo v podzimním lese a nechte každou z nich na vás promlouvat. Čtěte zajímavé úryvky vašim blízkým, založte svůj knižní klub se známými, čtěte s dětmi.

Knihy jsou nádherné.

S láskou,

Věra

 

 

 

 

 

 

Věra Švach
Pomáhám začlenit do běžného života ověřené techniky a praktické dovednosti, díky kterým proměníte svůj každodenní život ve spokojenost, radost, lehkost a naplnění. Můj příběh zde >>
Jsem autorkou 10 denní Happiness Challenge "Klidnější a spokojenější mámou" a "Základní šťastná výzva"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Inspirace pro šťastnější život
  • Nejnovější příspěvky