5 jednoduchých technik mindfulness do každého (NÁROČNÉHO) dne

Časem se to, co vám představím, stane součástí vašeho každodenního života. Nebo třeba už je. Anebo už je, a ani o tom nevíte. Pak je fajn si to tzv. „zvědomit“. Uvědomit si tyto kroky a akty, zakotvit je ve svém životě a být vděčný sám sobě, že je děláme.

To se nám totiž bude následně hodit v těžších dnech, kdy prožíváme stres, máme toho hodně nebo se necítíme dobře. Pak nám budou tyto osvojené a vlastně už i přirozené techniky velkými pomocníky!

  1. ZASTAVTE SE A PÁRKRÁT SE ZHLUBOKA NADECHNĚTE A VYDECHNĚTE. Ať už děláte cokoliv. Rozhlédněte se kolem sebe.
  2. UVĚDOMTE SI SVÉ SMYSLY A KAŽDÝ Z NICH KRÁTCE PROCIŤTE. Co vidíte? Co slyšíte? Jakou chuť máte v ústech či jaké ne/vůně cítíte? Uvědomte si části vašeho těla dotýkající se jakéhokoliv povrchu (zadek židle, nohy země, ruce stolu…).
  3. REAGUJTE SE ZÁMĚREM, SPÍŠE NEŽ AUTOMATICKY. Vybírejte si své reakce a pozorujte svého autopilota, který nás řídí a ovlivňuje při našem jednání a chování.
  4. PROCIŤE A VYJÁDŘETE VDĚČNOST k lidem, kteří vám rozjasní váš den. Slovy, činy či myšlenkami.
  5. NASMĚŘUJTE SVOU POZORNOST NA PŘÍTOMNOST. Co se děje kolem vás a ve vás právě v tomto okamžiku. Co možná nejčastěji. Klidně díky připomínce. Tou může být třeba příchozí zpráva na telefonu, cedulka na počítači či ledničce s nápisem „přítomnost“. Nebo si třeba namalujte nehty na červeno a každý pohled na ně vám připomene „uvědom si přítomnost!“

Září, které je za rohem je náročný a emotivní měsíc. Pomocí mindfulness však můžeme vykročit pohodovější cestou plnou mikro zastavení a radostí z drobností.

Barevné dny vám přeji!

Věra

Věra Švach
Pomáhám začlenit do běžného života ověřené techniky a praktické dovednosti, díky kterým proměníte svůj každodenní život ve spokojenost, radost, lehkost a naplnění. Můj příběh zde >>
Jsem autorkou 10 denní Happiness Challenge "Klidnější a spokojenější mámou" a "Základní šťastná výzva"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Inspirace pro šťastnější život
  • Nejnovější příspěvky