Věra Švach

Hluboce věřím, že štěstí je dovednost, která se dá naučit. Vytvořila jsem dvě metody pro osvojení štěstí, které jdou ruku v ruce a používají se současně, a doplňuji je praxí mindfulness a meditací v rozličných formách.

DSC_7733

Jedná se o komplexní přístup ke štěstí. Více o nabídce zde.

Má práce s klienty je prožitková, pohybová i hloubavá. Ráda měním pohledy na věc a postoje lidí k jejich dosavadním, zaběhlým, automatickým reakcím.

Máma a cestovatelka

Jsem také mámou dvou dětí a manželkou, procestovali jsme půlku světa, s rodinou jsme žili v Šanghaji a nyní žiji částečně v Praze a Berlíně, takže mám osobní zkušenost, jak své štěstí, svou cestu a svou duši neztratit, nebo třeba i objevit i po dětech, v manželství a v návalu každodenních starostí.

Zažehávám v klientech světlo a znovuobjevujeme radost, kterou jsme cestou našimi ustaranými životy ztratili. Přináším zápal a nadšení do běžných dní. Učím klienty užívat si maličkostí a radovat se z přítomných okamžiků, ze kterých se život skládá. Pouštíme minulost a neupínáme se k budoucnosti.

Cesta do království Bhútán

Mou velkou inspirací pro práci se štěstím byla má cesta do himalájského království Bhútán, které je považováno za nejšťastnější zemi na světě. Jejich metodiku Hrubého Národního Štěstí, které celonárodně měří jsem převzala a upravila pro individuální použití a adaptovala na náš západní styl života.

Všechny každodenní jednoduché návyky pro mysl, duši i tělo, které předávám, jsou testovány mým životem. Na sobě samé, mém manželovi i na dětech. Potvrzujeme, že na štěstí se musí pracovat a s dostatkem píle, vůle a brutální upřímnosti k sobě samým může být šťastný a spokojený každý.

Šanghajská transformace

Přes deset let vlastním eventovou agenturu Viera Events, s.r.o., kterou jsem roky aktivně vedla. Agentura má na svém kontě stovky překrásných eventů. I v Čínské Šanghaji, kam jsem následovala svého manžela jsem se do eventového světa zapojila. Nicméně po narození mého druhého dítěte se mně začala otevírat v Asii nová fascinující cesta, kterou jsem se rozhodla jít.

Studovala jsem holistický přístup k životu, čínskou medicínu, mindfulness a zúčastnila jsem se řady zážitkových a experimentálních workshopů po celé Asii. Začala jsem pravidelně dennodenně meditovat a praktikovat mindfulness a obracet se do svého nitra.

Spolupracovala jsem s institutem Shanghai Mindfulness a věnovala se technikám zvyšování štěstí a mindfulness v korporátním prostředí.

Spolu s manažery z amerického Googlu jsem se vydala do Bhútánu, nejšťastnější země světa, na Mindful Leadership Journey kde jsme zkoumali jejich Hrubé Národní Štěstí a aplikaci mindfulness v praxi, při vykonávání dobrovolnických prací v místních firmách.

Můj profesní růst vyvrcholil účastí na věhlasném kurzu Google´s Search Inside Yourself, který se věnuje emoční inteligenci, mindful leadership a zvyšování osobního a profesního štěstí.

Co tvořím?

V Čechách a v Německu v současnosti organizuji prožitkové semináře o cestě k sobě a svému štěstí, mindfulness tréningy a lekce kreativní meditace, pro veřejnost i korporátní sféru.  Individuální klienty a privátní skupiny provázím prostřednictvím zážitkového happiness-coach-sultingu.

Vytvářím také online kurzy a webináře, které můžete shlédnout a zakoupit na těchto stránkách www.happier.cz. Ráda píšu a své příběhy, postřehy a komentáře, stejně tak jako zaznamenávám své inspirace, které ke mně přichází po meditaci. To vše publikuji na svém blogu na těchto stránkách.

 

Nabíjí mě čas strávený s mými dětmi, rodinou a přáteli, aštanga, acro a s

hivananda jóga, pobyt v přírodě, běhání, hra na klavír a čtení knih.

 

Miluji cestování a zkoumání štěstí v zemích, které navštěvuji.  Byla jsem v Číně, Bhútánu, Vietnamu, Japonsku, Indonésii, Singapuru, Kanadě, USA, v Karibiku, na Bali, v Thajsku a téměř ve všech Evropských zemích.

Mimo češtiny mluvím plynuje anglicky a italsky, na přeživší úrovni i čínsky a pilně nyní studuji němčinu.

Bude mi ctí setkat se s vámi osobně nebo online a provést vás na vaší cestě ke spokojenějšímu a požitkářskému životu.

Změna hesla
Prosím zadejte svůj email. Nové heslo obdržíte emailem.